blog.etransport.pl
Widziane z kabiny
Przednie brednie poobiednie nawiedzonego kierownika zestawu kołowego
  
ZIMA ATAKUJE !!!
2010-01-28

       Tragedia na drogach, drogowcy zaspali itp itd.

Szczerze mówiąc już mnie zaczynają podobne tytuły prasowe irytować. Czyżby wszyscy zapomnieli pod jaką szerokością geograficzną mieszkają ?? Chyba normalne jest to, że od grudnia do do marca trwa zima, a zimą pada coś takiego co się zwie śniegiem. Tymczasem pamiętam pierwszy chyba opad dwucentymetrowy jaka to tragedia była. Radio, Telewizja i Prasa gromko psioczyły na drogowców ze dali się zaskoczyć. A dlaczego się pytam ?? Bo nie było czarnych i suchych dróg. Bo dzięki łagodzeniu egzaminów na prawo jazdy produkuje się tysiące "sierot drogowych" nie potrafiących poruszać się szybciej po śniegu niż 20 km/h ??

Weźmy dla przykładu taką Łódź w której zamieszkuję. Posiada ona 2000 ulic o średniej długości 3 km. daje to 6 000 km do odśnieżenia. Na potrzeby miasta dyżuruje 57 pługopiaskarek, czyli jak prosto wyliczyć każda z nich ma 100 km do utrzymania. 100 km przejeżdża się w dwie - trzy godziny. W warunkach przyblokowania miasta przez w/w "sieroty drogowe" te 100 km może zająć nawet i z pięć godzin.  No i chyba każdy przyzna że przez pięć godzin to co było odśnieżone, może zostać ponownie zasypane.

A może po prostu nauczyć się jeździć ?? Nie namawiam na jakieś szkoły jazdy, ale na pojechanie na jakiś placyk. Najlepiej sprawdzają się te marketowe. Pokręcić trochę bączków, pohamować i wyczuć kiedy koła się blokują i jak auto wchodzi w poślizg. No, ale wielu uważa, że lepiej z browarem przed tv posiedzieć, a potem mamy efekty. Zresztą, nam Polakom nie dogodzi. Albo zima za ostra, albo latem za gorąco, albo za często pada. Zawsze coś nie tak. A mnie irytuje np. rząd osobówek kurczowo trzymających się lewego pasa na "gierkówce" sunących 50 km/h.

Mam wrażenie, że 20 lat temu wiecej śniegu bywało i jakoś wszystko lepiej było poodgarniane ( dozorcy domów pracowali) i nikt tragedii nie robił, no chyba że w 1979 roku jak dwa metry sypnęło.

 

Dlatego ja preferuję hasło Zima TAK - "sierotom drogowym" NIE

 

Borsuk 6x9
Wasze komentarze (1) »
borsuk 6x9
(2015-04-01 11:43:36)
znowu bialym sypie :) znowu jeżdżą jak potłuczeni
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Borsuk 6x9 o sobie

kierowca odrzutowca zwanego renatą: dla niewtajemniczonych zawodowy morderca za kółkiem 40 tonowego kolosa rozjeżdżającego resztki dróg i siejący postrach wśród operatorów aut osobowych jak też ludności pieszej miast i wsi. :P a mnie to wisi hyhy