blog.etransport.pl
Widziane z kabiny
Przednie brednie poobiednie nawiedzonego kierownika zestawu kołowego
  
Geneza głupoty!!!
2009-06-21

Zamieszczone poniżej spostrzeżenia są wyłącznie moją opinią, wyrażoną na podstawie wieloletnich obserwacji, nie popartych żadnymi badaniami ani statystykami.

 

 

Podobno "Prędkość zabija". Tak przynajmniej wciskają nam prawie we wszystkich mediach. No cóż, gdyby tak było w rzeczywistości, to połowa z nas musiałaby już nie chodzić po tym łez padole.

 No bo jak porównać jazdę z prędkością powiedzmy 70 km/h w aucie średniej klasy, jakich mnóstwo sie porusza po naszych drogach, a np.malucha z niezbyt sprawnym układem kierowniczym i hamulcowym.

Gdyby faktycznie prędkość zabijała, to nasz rodak Robert Kubica nie przeżyłby zderzenia z betonową barierą przy prędkości 270 km/h, oddzielony kilkunastoma warstewkami włókien węglowych.

No i pewnie zastanawiacie o co temu. ..... biega. (w kropki można sobie wstawić dowolne słowo)

 

 

To nie prędkość zabija na drogach, tylko głupota kierowców. Bo czy nie jest głupotą wciskać sie na "chama"  między dwa auta ciężarowe, licząc na łut szczęścia, zostawiając sobie i im kilka metrów zapasu ???

Czy głupotą nie jest jazda w czasie deszcu, z dużą prędkością, wiedząc że nasze opony okres świetności mają za sobą ???

A może to całkiem normalne zachowanie, wjechać przed załadowaną ciezarówkę i dać po hamulcach bo przypomniało się że trzeba tu jeszcze skręcić, albo zwyczajnie dla zgrywy.

Zresztą zginąć można jadąc 5 km/h albo nawet nie jadąc wcale.

 

 

 

Krótko bo krótko, miałem przyjemność pracować w pomocy driogowej.

Możecie wierzyć, albo i nie, ale 99% wypadków dałoby się uniknąć, gdyby nie głupota kierującego.

I tu zaznaczę jako ciekawostkę. Najgłupsze wypadki powoduja kobiety. Faceci zaś najtragiczniejsze.

Przytoczę tu dwa przykłady obrazujące temat.

 

Wypadek 1

                   Jedzie sobie Pani, nazwijmy ją X boczną, pozamiejską, całkiem nieruchliwą drogą XXI kolejnosci odśnieżania. Ruch praktycznie żaden, pogoda ładna. Ani ciepło, ani zimno, ani ostre słońce, ani ciemne chmury. Oczywiście sucho i mamy środek lata.

Pani X dostaje telefon, wiec jak przystało wzorowo staje na poboczu, włącza swiatła awaryjne i odbiera telefon. Rozmawia sobie kilka minut i nagle bęc. Druga pani, nazwijmy ją Y najeżdża na auto Pani X.

Ba. Żeby pędziła ze 150 to mogłaby nie zauważyć, ale Pani Y jechała jakies 40-50 km/h na zupełnie prostej (znaczy bez zakrętów) drodze i jak tłumaczyła potem, myślała ze tamto jedzie.

Mój wniosek - mniej praw jazdy dla niewidomych.

 

Wypadek 2

                   Mniej więcej ten sam okres, a więc i pogoda bardzo podobna dostałem wezwanko do wypadku busa z autobusem.Tyle że tu obszar zabudowany. Na łuku drogi, z ograniczoną widocznością murem kościelnym Pan X śpiesząc się do klienta przegiął troche i jak go wyniosło na pas zewnętrzny miał czołowe spotkanie z autobusem miejskim jadącym w przeciwną stronę. Prędkość w chwili spotkania policjanci ocenili na około 80 km/h

No niby nie tak wiele, ale zanim się dwa autka przytuliły do siebie Pan X zostawił ślady hamowania o długości około 60 metrów, co świadczy że Pan X spanikował przed zakrętem i gwałtownie zahamował. Gdyby miał trochę oleju w głowie to jadąc autem przednionapędowym, powinien dodać gazu i pewnie zakręt by pokonał po swoim pasie.

 

 

W całym życiu byłem świadkiem wielu wypadków. Może kilka miało przyczyny nie do przewidzenia i niezalezne od kierowców. Mówię tu o wystrzale opony, wtargnięciu zwierząt na drogę.

Niestety porażająca większość jest efektem ignorancji praw fizyki, zdrowego rozsadku i podstawowych zasad prowadzenia pojazdu.

 

Teraz jest okres wakacyjny wiec wzmożony ruch będzie na drogach. Nie dajcie się ponosić nerwom i emocjom, a przede wszystkim myślcie o drodze, a nie o tyłku sąsiadki Maryni.

Myślcie więc za kółkiem bo podobno myślenie ma przyszłość.

 

 

 

Borsuk 6x9
Wasze komentarze (0) »
Skomentuj »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Borsuk 6x9 o sobie

kierowca odrzutowca zwanego renatą: dla niewtajemniczonych zawodowy morderca za kółkiem 40 tonowego kolosa rozjeżdżającego resztki dróg i siejący postrach wśród operatorów aut osobowych jak też ludności pieszej miast i wsi. :P a mnie to wisi hyhy