blog.etransport.pl
Podwójna ciągła
  
Długa majówka we Francji, albo Yeti i pająki.
2012-05-04
  Nie zawsze jest tak, że jechać się da. Niekiedy okoliczności ( czytaj: święta państwowe, długie weekendy, sezon urlopowy) złożą się na to, iż kierowca wraz ze swym autem zakwitnie.  I właśnie ja ( dlaczego zawsze ja???) padłem ofiarą takiego zbiegu okoliczności. Ofiara w postaci tygodniowego postoju w Nantes urozmaicanego smsami "Szykuj się, zaraz jedziesz, mam ładunek!" oraz "Stój, ładunek padł" została przez mnie poniesiona z godnością i zrozumieniem.
  Pierwsze dwa dni poświęciłem na prace związane z autem, jak mycie, drobne naprawy, montaż lampki do czytania ( ten szalony projekt zajął mi dwa lata, tzn. nosiłem się z tym zamiarem od momentu odebrania auta), wszelkiego rodzaju poprawki, sprzątanie, etc.etc.
Dwa następne dni spałem i się objadałem. Tworząc cuda na butli gazowej wywołałem aplauz wśród turystów.
Z nudów porozumiewałem się ojczyzną, dopóki mój laptop nie wydał cichego kwiku i nie oddał ducha wśród smrodu płonących kabli.
  Z niezmąconym spokojem dwa następne dni przeznaczyłem na zaległe książki, o które już od dłuższego czasu  bezskutecznie upomina się przemiła Pani Kasia z Biblioteki Raczyńskich. Przeczytałem, połaziłem po okolicy.
Byłoby fajnie, gdyby nie dopadły mnie typowe, behawioralne objawy nudy.
Zabijanie nudy piwem skończyło się bólem głowy i wyrzutami sumienia.
  Przez cały ten czas auto stało w jednym miejscu, a na lewej tylnej feldze zagnieździła się mama - pajączek.
  Z dnia na dzień rozwijała swoją sieć, łapała nowe owady, aż bodaj piątego dnia ujrzałem małe kokony. Ponieważ stoję nadal ( jest piątek, 04.05.2012) spodziewam się, że do poniedziałku w zaciszu tylnej lewej felgi dochowamy się razem z panią pająkową potomstwa.
Mam nadzieję,   że pajączki nie będą złośliwe, i że nie będą mnie gryźć. Choć z dwojga złego, lepiej, żeby żarły mnie pająki, niż nuda...

Koledze Jarkowi z Mastera PO952PU składam serdeczne dzięki za użyczenie lapka do napisania niniejszych grafomańskich wynurzeń...
Yeti
Wasze komentarze (8) »
Skomentuj »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.