blog.etransport.pl
Podwójna ciągła
  
Użyteczność publiczna, szkodliwość społeczna oraz przydatność do spożycia wybranych grup internautów.
2012-01-30
   Szanowni czytelnicy; jak łatwo zauważyć użytkownicy i konsumenci ET dzielą się na kilka grup i klanów. Niby wszyscy stanowimy jedną społeczność, ale.... Pokusiliśmy sie zatem o analizę społeczno- osobowościową, która na wybranych klanach oraz pojedynczych przedstawicielach Homo Sapiens Transpotis ukaże nam przekrój społeczny warstw użytkowników naszego portalu.
  W toku długich narad, konferencji, wymiany myśli oraz wizyt roboczych w pobliskim barze uzyskaliśmy nader ciekawy obraz, który stał sie nam wdzięcznym obiektem badań i biadoleń.
Praca ta, jakkolwiek zbiorowa, jest owocem naszych wspólnych wieloletnich urojeń, tak charakterystycznych dla osób z przebiegiem ponad 500.000km. Liczymy, że spotka się ona z Waszym uznaniem i zrozumieniem, a gdyby tak się nie stało, to że przynajmniej odwiedzicie nas na oddziale, gdzie nas trzymają.

Pozdrawiamy

Superolo i Yeti.
Rudella Polonica
- osobistość na portalu ET. Występuje samotnie.Przedstawiciel ginącego gatunku. Trudna do ogarnięcia, jeszcze trudniejsza do przegadania. Cecha swoista: wysoki poziom intelektualny i moralny. Zakwalifikowana w naszej pracy jako wyjątek potwierdzający regułę.
Wyjątkowa za równo pod względem urody, jak i wygłaszanych opinii. Naturalni wrogowie: Heniek
Użyteczność publiczna: +5
szkodliwość społeczna: 0
przydatność do spożycia: po dwóch piwach wchodzi lepiej

Kinga Primera - Niekwestionowana, ubóstwiana, ciesząca się niezywkłą popularnością celebrytka świata transportu.
Ninja forów internetowych. Ajatollach internetu. Generał -Major I Kompanii Płetwonurków Pustynnych.  Występuje w zespole wraz z innymi redaktorami ET. Miejsce występowania: nieznane. Prawdopodobnie postać wirtualna, gdyż zwykły człowiek nie chciałby użerać się z kierowcami. Naturalni wrogowie: Heniek
Użyteczność publiczna: brak skali
szkodliwość społeczna: nieznana, samo dobro.
przydatność do spożycia: zna mąż.

Bus Extra Specialitum - kierowcy busów, zwani niekiedy nietoperzami. Nieprzwidywalni, rozchwiani emocjonalnie, niespełnieni kierowcy TIRów. Posiadają zdolność do niebywale szybkiego przemieszczania się w czasie i przestrzeni. Występują na niemal wszystkich parkingach UE, czasowo łączą się w grupy. Ulubiony pokarm: piwo
Naturalni wrogowie: BAG, drogówki wszelkich bander, VOSA, wybrane osobniki spośród TIRus Vulgaris.
Użyteczność społeczna: aktualnie badana przez CBA i Urząd Skarbowy
Szkodliwość społeczna: dane utajnione ze względu na dobro śledztwa.
Przydatność do spożycia: piwo - zawsze.

TIRus Vulgaris- kierowca TIRa. Określenie tego gatunku następuje na zasadzie: "KOŃ JAKI JEST KAŻDY WIDZI"
Użytecznośc publiczna: -5. (Bo te TIRY to jeźdzć nie umieją)
szkodliwość społeczna: dodatnia, bez nich świat by się skończył
przydatność do spożycia: 67 lat od daty produkcji, o ile dany osobnik dożyje.

Pulella Gadatlivus - wszelkie osobniki płci żeńskiej udzielające się na ET, jak Grażka, Jagoda, oraz wszystkie piękne Panie tak ochoczo częstujące nas wirtualną kawą w swym kąciku. Bez Was i waszych jakże istotnych dysput nad rolą murzyna w literaturze polskiej okresu odrodzenia świat byłby nudny i szary.

Scriba Tumanum Henricus Barbaricus - grupa użytkowników ewidentnie stetryczałych, niezdolnych do samodzielnego myślenia. Są to osobniki o zagmatwanej osobowości i skrzywionej psychice. Przez litość tolerowane i dokarmiane słowem przez pobratymców z ET Charakteryzują się nieuzasadnioną nienawiścią do członków własnego klanu. Dodatkowa cecha: brak odwagi cywilnej, chamstwo, brak kultury, błędy w pisowni, częsta zmiana nicków. Czołowy przedstawiciel: Heniek

Non Robotus Constans - grupa nieproduktywnych trutni, narzekających na wszystko, wszystkich i zawsze.
Użyteczność publiczna: mniej niż zero
szkodliwość społeczna: żadna
przydatność do spożycia: stan rozkładu emocjonalnego uniemożliwia konsumpcję

Discopolitus Regularis - Fani muzyki Disco - Polo, inaczej "klan odrzuconych" Na specjalną uwagę zasługuje firma Delta, za discopolowy hit o kierowcach ciężarówek.

Kulinaris Mobili - gatunek kierowcy, który nie do końca jest pewnien, czy nie powinien zostać kucharzem. Członkowie tego gatunku okupują "kuchnię kierowcy". a ich pojawienie na parkingu jest witane owacjami i łzami wzruszenia, czytaj:
Chlebem, sola io gorzałą.
Użyteczność społeczna: Nie do porzecenienia
szkodliwość społeczna: powodują pustki w lodówkach innych kierowców
przydatnośc do spożycia: oj, spozyć to oni umieją.....

Speditores Contoversus - spedytorzy.... Szkoda gadać...
Yeti
Wasze komentarze (20) »
Skomentuj »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.