blog.etransport.pl
Moim okiem rzut na świat
  
Wybory czyli test inteligencji
2015-05-21

Każde wybory to pewnego rodzaju test na inteligencji dla obywateli, jakość kampanii i frekwencja to dwa główne składniki oceny poziomu logicznego myślenia w społeczeństwie.  To prawda chcemy zmian, bo ten syf (inaczej nie można nazwać kasty politycznej) i upadek idei państwa się pogłębia, a szanse na poprawę są nierealne.  

I oto mamy wybory prezydenckie A.D. 2015…i na tym kończy się w zasadzie jakakolwiek treść tego wydarzenia. Niejaki Orson Welles swoją „Wojną Światów” doprowadził do masowej paniki słuchaczy, uwierzyli oni bowiem, że właśnie dochodzi do inwazji kosmitów na ziemie. I tak natrafiamy polskich wyborców…jakimś cudem wmówiono im, że mieszkają w USA gdzie prezydent ma uprawnienia do rządzenia krajem, ale mimo to nie byłby w stanie spełnić obietnic polskich kandydatów. Rozumiem, że demokracja to z zasady ustrój gdzie głos tłumoka jest wart tyle samo, co osoby świadomej „życiowo” i dlatego festiwal idiotycznych obietnic wylewa się zewsząd, ale jak zrozumieć fakt, iż ogólnodostępna wiedza jest niewykorzystana w weryfikacji tego, co nam się wkłada do głów.  Czy tak ciężko zweryfikować te dyrdymały wykrzykiwane przez Korwina, Kukiza, Dudę czy Komorowskiego? Ciężko sprawdzić w sejmiku dolnośląskim Pawła Kukiza? Kogoś, kto ma zreformować kraj, a w sejmiku nie stać go było na jedną choćby najmniejszą inicjatywę? Korwin? Jak przeciętny wyborca Korwina, będący pracownikiem (nie ważne czyim), marzący (lub tam już żyjący) o emigracji do socjalnej Europy, głosuje na kandydata chwalącego się planem likwidacji każdego rodzaju socjalu i wspierania kapitalizmu z XIX wieku, gdzie słowo wolny weekend czy urlop były stwierdzeniami nieznanymi. 40 h tydzień pracy? Państwo raczą żartować… no i liderzy wyścigu szczurów Pan Duda i Pan Komorowski… Przykładem idealnym (bo 500 zł na dziecko…szkoda czasu) będzie chyba analiza tekstu od polityków PiS jakoby Niemcy obniżyli wiek emerytalny do 63 roku życia…co jest jak zwykle z ust polityka półprawdą. Otóż nie dopowiada się ważnego faktu, warunkiem przejścia na emeryturę jest opłacanie przez 40 lat składek emerytalnych…a, teraz popatrzcie na swoje najbliższe otoczenie. Kiedy przeciętny Polak zaczyna opłacać (nie pracować, bo praca na czarno i takie się nie liczą) składki…szkół zawodowych brak, służby wojskowej też, a pseudo edukacja do lat pracy się nie wlicza i tak oto dochodzimy do 25-30 roku życia, kiedy to rozpoczynamy życie zawodowe, +40 lat i????? To jest przykład prostego myślenia…nie mylić z prostackim!!! Komorowski i jego nagłe zmiany poglądów…tu raczej komentarz tez wydaje się zbędny, tego Pana chyba podsumowuje jego kadencja…

Obiecują niższe podatki, wyższy socjal i niższy wiek emerytalny, obiecają wszystko, co tylko sobie wymarzycie…tylko tak sobie myślę, czy to Was, drodzy wyborcy nie obraża? Czy dając się omamić „czasowi decyzji” i konieczności opowiedzenia się po jakiejś stronie(?) nie pokazujcie, że zasługujecie na takich polityków, jakich mamy obecnie? Nie głosuje i nie będę głosował dopóty oddany głos będzie świadczył o mojej chwilowej bądź stałej pomroczności nie jasnej. Demokracja tak pięknie reklamowana daje mi prawo pokazania środkowego palca wszystkim kandydatom!! I robię to z pełną świadomością, że ktoś głosuje za mnie... bo nie ma z kogo wybrać i zmian nie będzie..kosmetyka mnie nie interesuje!!!!

Tymczasem w  Izraelu już rozpoczął się casting do projektu "I Ty możesz zostać nowym Mojżeszem". Finalista ma szansę poprowadzić naród obciętej skórki do powyborczej nowej ziemi obiecanej nad Wisłą, a czarni imigranci wyznaczają nowe szlaki nawigacyjne dla pontoników, tak aby trafiać do trójmiasta, a nie na Sycylię…taki będzie miód od poniedziałku w Polsce

 

spedii
Wasze komentarze (4) »
spedii
(2015-05-22 23:03:31)
ufff.. żenady naszedł kres...
zetek
(2015-05-22 23:56:48)
Ogromna część społeczeństwa nie uczestniczy w wyborach. Zaobserwowac można tendencje
spadkową Chociażby minione "przedbiegi potwierdzaja niechec uczestnictwa i niewiarę,
że Ich głos moze miec jakiekolwiek znaczenie. W Niedzielę próba generalna, zachęcam
do udziału. Ci co nie głosuja nieswiadomie godzą się i akceptują obecną sytuacje
polityczną. Ktos ma za nas wybrac, Ci inni Polacy. Ojczyzna jest jedna. Jedności
brakuje w baardzo wielu dziedzinach. Cóz częściej prywata i egoizm, niskie pobudki.
Takim społeczeństwem łatwo manipulować, wmawiać mu absurdalne obietnice bez pokrycia,
karmić "tanim zgniłymi populistycznymi hasełkami.
Nie zawsze chodziłem na jakiekolwiek wybory, uważam że lepiej iść oddać głos niz
biernie przyglądać się tym wewnętrznym sporom, żeby nie nazwać tego inaczej...
spedii
(2015-05-23 12:19:05)
'Gdyby głosowanie mogło faktycznie cokolwiek zmienić, byłoby nielegalne" Emma
Goldman. Nie ma znaczenia na kogo głosujesz w II turze, to znaczy że dałeś się
zmanipulować. Wmówienie konieczności oddania głosu na mniejsze / większe zło to
manipulacja w czystej postaci. Czy to ważne gdzie piorą mózg? TVN 24 czy Trwam?
różnią się tylko ludźmi na których się pluje ale retoryka, insynuacje i taktyka
opluwania jest taka sama. Ludzie nie zauważyli kiedy wojenka Po z PiS podzieliła
nawet media na dwubiegunowe gdzie każdy znajdzie dowody na winę drugiej strony. A
naród podzielony to naród słaby, Ta niby wojenka pozwala im utrzymać się przy korycie
i pozostać bezkarnymi.
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.