blog.etransport.pl
Okiem Shellmy
  
Pochwała zimy.
2010-12-11
"Polepszenie warunków panujących na świecie nie zależy bezpośrednio od wiedzy naukowej, lecz od wprowadzenia w życie odwiecznych ideałów ludzkości."
Albert Einstein


Teoretycznie - łatwizna. Nie ma sprawy. Możemy ideały wprowadzać, tylko. .. o  "ideały" w świecie wypranym przez pop-media jest szalenie trudno. Miłość jest już powszechnie mylona z pornografią, zamiast prawdziwych uczuć są wirtualne przyjaźnie, zamiast wiedzy - przeglądarki internetowe, piękno jest kreowane przez fotoshop, a uczciwość - "praktykowana biernie". Liczą się sztuczne cycki, żarcie z puszki, kremy przeciwzmarszczkowe. Reasumując: na każdej płaszczyźnie życia - toksyny i blichtr.

Konsumpcyjny styl życia ogranicza się do tego, co wygodne. Ot, ewolucja;>Zimo błogosławiona!

Przyszłaś, śniegiem sypnęłaś, lodem skułaś, harmonię zburzyłaś!
Kochana!

Saperki, połamane tipsy, łańcuchy, śnieg po kolana, sople zwisające z dachów, bolące grzbiety, problemy z komunikacją, spierzchnięte usta, czerwone uszy na głowach wstydzących się czapek... Przyroda górą!

I nawet wspomniana na wstępie wiedza naukowa i postęp techniczny nie zastąpią teraz "walki wręcz". Wyjście do osiedlowego sklepu urasta do rangi wielkiej wyprawy. Nagle trzeba na wszelki wypadek przewidzieć, co może przydać się przez kilka najbliższych dni. Żeby dotrzeć na czas do pracy, przychodzi mocno skracać nocny odpoczynek. Pod ciężką odzieżą wierzchnią ginie urok i seksapil. Eleganckie futra skrobią samochodowe szyby, tupiąc przy tym pociesznie szpilkami. Nawet najlepsze auto z napędem na cztery koła nie wyruszy w drogę, zanim nie przekopie się dostępu do garażu;>

A matka natura zdaje się z matczyną czułością szeptać do przeżartych komercją móżdżków: "Jestem, jeszcze trwam! I dla Waszego dobra przygotowałam te trudy i znoje, zamiecie, mrozy, ślizgawice! Obudźcie się z toksycznego marazmu i poczujcie prawdziwe życie!"

P.S. Szczerze współczuję ludziom, którzy bez dokuczliwości zimy znają, czym jest cierpienie, a sroga aura pogłębia ich krzywdę. Jednak powyższy tekst jest adresowany do zgoła innych odbiorców ;>


Shellma
Wasze komentarze (19) »
zośka
(2014-12-31 00:46:05)
Śnieg i mróz to takie naturalne. Słucham sobie właśnie "Zima" Vivaldi. Przypomniały
mi się szyby w oknach zamarznięte. Mróz namalował na nich esy floresy. Dzieło sztuki.
Niepowtarzalne.
Jona
(2014-12-31 08:47:44)
Szczęśliwego Nowego Roku! Zośka oby nie było za zimno 9 stycznia wstawiam małe
pisklęta
slawex
(2016-01-04 14:12:18)
Dobrze jest, że zima przyszła. Tylko o kilka dni za późno, zamiast na wigilię :P
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Shellma o sobie

O mnie? Nie lubię pisać o sobie. Inni robią to za mnie. Dużo tego było, nie sposób ogarnąć:D. A że lubię cytaty, o to jeden z nich: "~Ł ysy (2009-06-03 12:55:44) Jednym słowem, prawda boli zakłamane owieczki. Shellma tak trzymaj, wal prosto w zakłamane patrzały. Jest to jedyny sposób dotarcia do hipokrytów.".