blog.etransport.pl
Okiem Shellmy
  
Naiwność?
2017-02-06
Uderza mnie, że ogromna rzesza kierowców wykazuje się wyjątkową naiwnością. Bo jak inaczej określić przekonanie, że zachodnioeuropejskie regulacje prawne mają na celu poprawę dobrostanu polskich kierowców? Nie trzeba być ekspertem od stosunków międzynarodowych, by rozumieć intencje wprowadzania kolejnych obostrzeń dla polskich przedsiębiorców. Chodzi tylko i wyłącznie o wzmocnienie rynku państw, które mają serdecznie dość konkurencyjności naszych firm.

Kolejne kuriozum to wiara, że wraz z upadkiem polskiego transportu nastanie dla kierowców raj, którego lokalne siedziby będą rozsiane w krajach "starej Unii". Przecież już nikt nie ukrywa, że chodzi o zmniejszenie bezrobocia w w/w grupie państw, a nie o dopieszczenie Polaków. Przeciwnie. Owszem, może i paru polskich kierowców znajdzie zatrudnienie "na Zachodzie", ale to będzie promil w oceanie potrzeb (tak, jak dotychczas). A już na pewno nie ma co liczyć na wyjątkowo ekskluzywne traktowanie naszych rodzimych "truckersów". Z nielicznymi wyjątkami zawsze będą traktowani tak, jak sami traktują imigrantów u nas. 

Pomijając nagłówek, spodobał mi się tekst:
http://etransport.pl/wiadomosc, 46734, w_transporcie_robi_sie_niefajnie.html

Zachęcam do lektury i proponuję, by zamiast użalać się na forum, szturmować polskich posłów, kancelarie sejmu i senatu choćby treścią wspomnianego artykułu p. Sebastiana Palucha, który nie tylko diagnozuje problem, ale też podaje całkiem racjonalne środki zaradcze. Polska ma narzędzia do walczenia o prawa swoich pracowników.

Gdyby każdy z aktywnych uczestników forum napisał kilka e-maili do przedstawicieli rządu (można bez trudu dotrzeć do właściwych adresów dzięki wyszukiwarkom internetowym), zachęcił do tego kilku innych swoich kolegów, to mogłaby wyjść naprawdę imponująca w zasięgu, a jednocześnie skuteczna inicjatywa. Wysyłanie e-maili jest mniej absorbujące od różnych form protestowania, a - przy odrobinie inwencji polegającej na zredagowaniu rozsądnej treści i upowszechnieniu jej - może przynieść zaskakująco dobre skutki.

Do dzieła!
Shellma
Wasze komentarze (53) »
g-a
(2017-02-06 21:42:18)
\"Gdyby każdy z aktywnych uczestników forum napisał kilka e-maili do przedstawicieli
rządu\"

Wymagasz wysiłku równego pracy w kamieniołomie... przynajmniej dla niektórych.
capri
(2017-02-06 21:59:46)
Najpierw potencjalni autorzy maili musieliby przestać wierzyć, że
\"zachodnioeuropejski e regulacje prawne mają na celu poprawę dobrostanu polskich
kierowców\" i że \"wraz z upadkiem polskiego transportu nastanie dla kierowców raj\".

Autorko, masz dość wiary, że tak się stanie? Że fakty wezmą górę nad życzeniami?
Czy to aby nie... naiwne trochę? ; )
Przepraszam za gorzki żart. Obawiam się, że to rzucanie grochem o ścianę. Ale...
obym nie miała racji.
g-a
(2017-02-06 22:01:01)
To trochę jak wiara targowiczan w dobroć Kaśki nr 2...
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Shellma o sobie

O mnie? Nie lubię pisać o sobie. Inni robią to za mnie. Dużo tego było, nie sposób ogarnąć:D. A że lubię cytaty, o to jeden z nich: "~Ł ysy (2009-06-03 12:55:44) Jednym słowem, prawda boli zakłamane owieczki. Shellma tak trzymaj, wal prosto w zakłamane patrzały. Jest to jedyny sposób dotarcia do hipokrytów.".