blog.etransport.pl
Okiem Shellmy
  
Nie nękaj.
2012-04-29
Art. 190a KK:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Na forum często obserwuję różne niepokojące zjawiska. Jednym z nich jest zakładanie wątków, które mają na celu ośmieszenie kogoś, wyszydzenie go, podważenie jego wiarygodności. Dotyczy to zarówno tematów poświęconych osobom publicznym, prywatnym, jak i też podmiotom gospodarczym.


Kolejne przykre zjawisko: podawanie się za innych forumowiczów. Nigdy nie jest to działanie z życzliwości, przeciwnie - ma na celu upokorzenie osoby, której nicka ktoś niecnie wykorzystuje.


Często pojawiają się nieśmiałe głosy, że takie działania są niemoralne. Głosy te jednak giną w gąszczu roszczeń "gniewnych", którzy domagają się prawa do "wolności słowa". Daremne są przypomnienia, że nasza wolność kończy się tam, gdzie przekraczamy nietykalność innych jednostek.


Może zacytowana "litera prawa" ostudzi zapędy niektórych osób, które dając się uwieść fałszywemu przekonaniu o anonimowości w internecie, nie liczą się z konsekwencjami upowszechniania krzywdzących treści?Shellma
Wasze komentarze (80) »
ginekolog-amator
(2012-04-29 18:48:11)
No tak... ale ci goście, o których piszesz i tak "wiedzą lepiej"... przykład choćby
na moim "Buractwu stop". Nieskromnie pisząc.
rudella
(2012-04-29 18:49:53)
Wiem, toć już nie pierwszy mój głos w podobnej sprawie. Ale czy to jest powód, by
milczeć?
EXTRIM
(2012-04-29 18:54:43)
przecież nikt powaznie myślący i przebywający na tym forum nie weźmie pod uwagę
wypowiedzi kogoś niezalogowanego, jeśli taka wypowiedź odbiega od stylu przekonań
właściciela prawowitego... czy uwierzyłby ktoś w wypowiedź EXTRIMA, która byłaby
przepełniona miłością do bliźnich, brakiem uszczypliwości?czy uwierzyłby ktoś w posta
Rudelli gdyby pozbawiony był tej nuty "wszechwiedzy"?przyk ładów mógłbym dać wiele...
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Shellma o sobie

O mnie? Nie lubię pisać o sobie. Inni robią to za mnie. Dużo tego było, nie sposób ogarnąć:D. A że lubię cytaty, o to jeden z nich: "~Ł ysy (2009-06-03 12:55:44) Jednym słowem, prawda boli zakłamane owieczki. Shellma tak trzymaj, wal prosto w zakłamane patrzały. Jest to jedyny sposób dotarcia do hipokrytów.".