blog.etransport.pl
...wszystkie drogi prowadzą do ludzi. (spostrzeżenia jeżdżącego pod prąd)
  
Tułacz
2018-02-25

   Kilka dni temu, na wątku alkoholowym, założonym przez jednego tułacza,   gadało w nocy dwóch użytkowników. Jednym z nich był 300D, wspomniał o swoich znajomych Izie i Łukaszu którzy wyjeżdżają szukać lepszego miejsca. Obawiał się 300D że jak już wyjadą, miejsce znajdą, to nie wrócą. Nie wiem skąd w nim tyle pesymizmu. Dlaczego nie wierzy w dobrą zmianę, dlaczego myśli że są ludzie dla których 500+ nie jest wystarczającym powodem do zostania? TVP co dzień informuje o nowych sukcesach. Dlaczego wobec tego Iza i Łukasz wyjechali? Co jest nie tak?

 

   Powiem może, co mi nie pozwala wrócić. Nie żebym chciał za Izę, Łukasza czy kogokolwiek odpowiadać. O sobie powiem, o tym jak ja to widzę. 13 lat temu zaczęła się moja tułaczka. Pierwsze dwa lata żyłem w Laponii, potem przeniosłem się do Anglii. Na początku tłumaczyłem sobie to tak: Kaczyński zrobił wszystko żebym wyjechał, Tusk nie zrobił nic bym wrócił. Po latach trochę to zdanie zmodyfikowałem. Teraz twierdzę że: Kaczyński nie zrobił nic bym został. Tusk zrobił wszystko bym nie wrócił. To że ja wyjechałem, pewnie nikogo nie obeszło, to że zabrałem dzieci które już tam nie wrócą, powinno dać komuś do myślenia. Moje dzieci pokończyły szkoły na obczyźnie, wiele za to zapłaciły. Dzisiaj są obywatelami świata. Nie wiedzą jeszcze gdzie będą żyć, ciągle planują, marzą. Wiedzą gdzie żyć nie będą. W Polsce. Wiedzą co się w Polsce dzieje i nie potrafią tego zrozumieć, ja choć stary jak nieszczęście jestem i niejedno widziałem też tego nie ogarniam.

   Dlaczego w kraju który wydał Jana Pawła, Ojca Kolbe czy Księdza Jerzego, w ojczyźnie Księdza Tischnera tak wielu kapłanów ma problem z utrzymaniem fiuta pod sutanną? Dlaczego kościół zamiast być pasterzem owieczek jest jedynie nadzorcą tychże? Dlaczego ubóstwo zastąpił przepych a pokorę pycha? Dlaczego rządzący, spadkobiercy żołnierzy wyklętych, katoliccy bardziej od Papieża, tępiący wszelkie przejawy komunizmu pozwalają by zmianom w prawie patronował  prokurator komunistyczny (Stanisław Piotrowicz) ścigający opozycjonistów w latach osiemdziesiątych? Dlaczego przybocznym Prezesa Polski jest człowiek który w grudniu 1970 roku strzelał na wybrzeżu do robotników (Leonard Krasulski). Ten typ nawet z komunistycznego wojska został wylany za złodziejstwo. Dlaczego człowiek (Władysław Jasiński) który całe dorosłe życie poświęcił PZPR a doświadczenie zdobywał w Społem, został prezesem największej spółki paliwowej? Po dwóch latach na synekurze zastąpiła go inna gwiazda ekonomii (Daniel Obajtek) burmistrz Pcimia. Dlaczego rządzący, wymagają od suwerena przestrzegania wysokich standardów moralnych, a tolerują w swoich szeregach takie persony: Łukasz Zbonikowski – nie dość że spotyka się z metresą to prawowitą małżonkę (która tego nie pochwala) tłucze po pysku. Waldemar Bonkowski - też leje połowicę, za to kochankę zabiera na …miesięcznice. No i mistrz nad mistrze -  Piotr Szeliga. To poseł z ugrupowania Ziobry, stały gość mediów w Toruniu, żonaty (jak to prawicowy polityk). To że chodzi na dziwki, może i dało by się wytłumaczyć. To że dziwce nie chciał zapłacić (200 zł) to już nie najlepiej o nim świadczy. Jeśli pani wybiera taki sposób zarabiania, to jej sprawa. Nie ma obowiązku z jej usług korzystać. Jeśli się korzysta, należy płacić, jak za wszystko. Dlaczego ministrem od policji zostaje były bandyta (Joachim Brudziński)? Chyba że prezes Polski idzie w ślady Francuzów którzy  galernika zrobili szefem policji (François Vidocq). Co w partii prawych i sprawiedliwych robi szaleniec, który rabował staruszki  i okradał samochody (Stanisław Pięta), który za ukradzione pieniądze chciał kupić broń, a z niej zabić milicjanta. Czy tak zaburzony osobnik zamiast w parlamencie nie powinien przebywać w pomieszczeniu bez klamek?

   Nie chcę wracać do Polski w której rządzą ci o których wspomniałem wyżej. Nie chcę żyć w kraju w którym nie szanuje się zmarłych. Nie wolno rozkopywać grobów, nie wolno zakłócać odpoczynku tych, którzy odeszli. Nie można nad grobami buczeć i gwizdać. Nie można umarłych obdzierać z dystynkcji, Przez ponad 25 lat Wolnej Polski, nie potrafiliśmy skazać Jaruzelskiego i Kiszczaka (a należało im się to jak mało komu). Dlatego dziś należy zostawić ich w spokoju. Nawet komunistom nie przyszło do łbów, żeby pozbawiać stopni Marszałka Piłsudskiego, Generałów Andersa, Sikorskiego czy Sosabowskiego.

   Nie mogę wrócić do miejsca w którym kobieta w hidżabie jest szmatogłową suką. Mężczyzna w turbanie – terrorystą, a ktoś, kto nosi kipę jest brudnym gudłajem, a według prawicowego publicysty (Rafała Ziemkiewicza) parchem. Zresztą ten sam publicysta nazywa Papieża idiotą i nie słyszę protestów ze strony hierarchii kościelnej czy z parlamentu. Nie mogę wrócić do kraju w którym człowiek (Jerzy Owsiak) organizujący wielką akcję charytatywną jest opluwany i podejrzewany o najgorsze czyny. Podczas gdy ksiądz (Tadeusz Rydzyk) z Torunia robi sobie z prawa normalne jaja. Kłamie, oszukuje i nie rozlicza się ze urzędem skarbowym a w nagrodę za swoją postawę dostaje wielomilionowe dotacje od rządu.

   Jaka jest więc Polska do której wrócę? Moja Polska? W mojej Polsce szanuje się bohaterów: Lecha Wałęsę i Andrzeja Gwiazdę. Adama Michnika i Zbigniewa Romaszewskiego. W mojej Polsce na szacunek zasługuje Lech Kaczyński i Władysław Bartoszewski. W mojej Polsce nie zagląda się ludziom do łóżka, można w niej mieć swoje zdanie. Moja Polska nie narzuca nikomu wiary, szanuje katolika, prawosławnego i niewierzącego. Moja Polska za granicą ma przyjaciół i partnerów, nie wrogów i przeciwników. Moja Polska jest dumna ze swojej historii, ale nie próbuje jej poprawiać. Jeśli coś było złe, to za to przeprasza. Nie wstydzi się tego słowa.

   Zdaję sobie sprawę że wielu powie: zostań gdzie jesteś. Nikt tu na ciebie nie czeka, nie jesteś nikomu potrzebny. Pewnie ten co tak powie będzie miał rację, ja nie jestem potrzebny, ale reszta? Te setki tysięcy albo nawet miliony? Też niepotrzebni? Stać Polskę na pozbywanie się tylu ludzi? Chyba że można nas zastąpić? Może przyjadą na nasze miejsce Ukraińcy, Białorusini, Gruzini, Kazachowie?

 

   Nie martw się na zapas Trzyseta. Iza i Łukasz może nie maja takich wymagań jak ja. Może wrócą. A tym że, nie do wszystkich dociera to co piszesz, się nie przejmuj. Nie sądzisz chyba że biegająca w tenisówkach po rosie o poranku, albo inny wielbiciel ONRu i Prezesa Polski, docenią Twoje zdanie.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy to przeczytali. Tułaczy pozdrawiam ciepło i serdecznie.

Leeon
Wasze komentarze (37) »
MarcinSE
(2018-02-26 04:12:05)
... , NASZA Polska jest otwarta - tego mi zabrakło tułaczu :)
18 lat... z tego 14 tu i teraz.
Mnie nikt nie wyganiał, ale dopiero na tym forum dowiedziałem się, jaka jest moja
historia życia... razu pewnego, jeden \"tuz\" od nart i Lexusa powiedział, że -
rodzice mnie oszukali... tak, czułem się oszukany gdy wszyscy moi 10 letni
rówieśnicy grali w piłkę a mama stała nade mną i tłumaczyła, czym słowo apologies
różni się od apologize i dlaczego nie mogę mówić g tylko jakieś dż... Dziś wiem, że
\"pigmej\" pluł jadem, a rodzice wcale mnie nie oszukali, tylko dali-łatwość kontaktu
w tej tułaczce !
Powodzenia dla Izy i Łukasza! :)
jajakobyly
(2018-02-27 15:22:31)
Jakim trzeba być zakutym łbem, żeby za to, co Marcin napisał, dać mu minusa? Musisz
być okrutnie dumna z siebie.
Gratuluję samopoczucia.
ese
(2018-02-27 16:18:49)
Chciałbym być dumny z bycia Polakiem. Dlatego naiwnie i utopijnie nie przestaję
sobie powtarzać, że halaśliwy jest tylko margines
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.