blog.etransport.pl
CONTINENTALna jazda Justyny
  
Rok z Conti kołem się potoczył :)
2014-12-11

Kolejna zima, kolejny roczek a to może oznaczać tylko jedno, że oponki Continental obchodzą swoje pierwsze urodziny.
Setki kilometrów, przebytych tras, niekiedy w palącym słońcu, upiornych ulewach i śniegowych zaspach.  Jednym słowem dały radę i chwała im za to.  365 dni pielgrzymek, basenów,   pogrzebów, choinek, kuligów i wszystko to tak szybko minęło jak gdyby nowe kapcie zakładali mi wczoraj. Nawał roboty jak zawsze.


Zbliża się wielkimi krokami mój piąty roczek od kiedy stałam się zawodowym kierowcą. A co można powiedzieć przy tych pięciu latach. Z pewnością tyle iż do każdego zawodu trzeba podchodzić z dystansem i oddaniem.  Nie wystarczy pójść  zdać, zapomnieć i usiąść za kółkiem.  Pokora i doświadczenie to podstawa tego zawodu. Każdy może być kierowcą ale nie każdy zawodowym.  I tu bym chciała parę zdań napisać coś na ten temat.


Kim jest zawodowy kierowca w dobie dzisiejszych czasów.?? 

Z mojego punktu widzenia mogę nas - kierowców, bazując na swoim przykładzie określić w kilku słowach. Poczynając od mechanika (który niekiedy po łokcie ma upieprzone łapki, co zwłaszcza zimą potrafi dać w kość), przewodnika (opowiadającego o ciekawych miejscach, nieznanych zakątkach i kolorowych krajobrazach), pilota (szybującego po trasach z zamkniętymi oczami), nauczyciela (kiedy to młodszy, niekoniecznie wiekowo kolega potrzebuje pomocy w pierwszych stawianych krokach za kółkiem) a kończąc na psychologu ……..a może raczej chodzi o bycie wolnym słuchaczem czy doradcą życiowym kiedy to pasażer siedzący na miejscu pilota czuje się jak na kozetce u lekarza opowiadając o swoich problemach jak i życiowych sukcesach.


W przeciągu tych kilku lat nauczyłam się wiele. Zdobyłam doświadczenie ucząc się na własnych a niekiedy też na cudzych błędach, a mój Maniutek stawał się również moim drugim domem, w którym się spędza większość swojego czasu.

Mija rok od kiedy pan z Continentala powiadomił mnie o przyznaniu wyróżnienia. Nie mogłam długo w to uwierzyć do czasu gdy oponki Conti CityPlus HA 3 M S pojawiły mi się przed oczami. Byłam zachwycona, pierwszy konkurs i od razu taka nagroda. I jeszcze te wszystkie gadżety którymi po dzisiejszy dzień się posługuję. Choć nie byłam samolubna i podzieliłam się również z najbliższymi. Tacie czapeczka by nie marzł zimową porą a latem nie paliło słoneczko, narzeczonemu kubek termiczny by codziennie w trasie miał gorącą kawkę jak gdybym to ja parzyła, a sobie wspaniały aparat którym uwieczniamy każdą chwilę spędzoną w rodzinnym gronie.
I przede wszystkim muszę podziękować pani Kindze, która sprawowała opiekę nasz moim blogiem i która miała przez ten rok wiele cierpliwości co do mojej osoby. Jeszcze raz wielkie dzięki.


Ps. Firmie Continental dziękuję również za wspaniały mikołajkowy prezent, było to dla mnie duże zaskoczenie. Kolejne gadżety ucieszyły mnie jak małe dziecko. Przy następnym konkursie organizowanym przez was na mówię narzeczonego do wzięcia udziału, może jemu też się powiedzie i będzie mógł opisywać swoje przygody z dalekich podróży.

Do usłyszenia (poczytania) podczas następnego wpisu i wszystkim blogerom jak i użytkownikom etransportu oraz sponsorom życzę Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


Justyś


A tu kolejne fotki większość z Wilna :)

Maniutek z Lotu ptaka czyli Wieża Telewizyjna

Nowy kompan podróżowania :)Wilno cd.
Ostra Brama jak zawsze brak miejsc  A tu moi kochani podróżni jedni z najlepszych

jusia_ak
Wasze komentarze (3) »
Kinia_etransport.pl
(2014-12-11 20:10:34)
Jusiu, dziękuję :)
I mam nadzieję, że będziesz chciała dalej dzielić się swoimi przemyśleniami. Może
pociągniesz dalej temat kim musi być na co dzień kierowca (oprócz bycia oczywiście
kierowcą)
zetek
(2014-12-11 20:53:19)
Zwłaszcza zimą liczy się doświadczenie, łatwiej przezwyciężyć strach, pierwszy
poślizg. Wiadomo, że dobre ogumienie to podstawa. Pokora to też świadomość własnych
niedoskonałości, pomaga na co dzień. Na drodze brakuje zwyczajnej ludzkiej
życzliwości. Ciekawy fragment"Kim jest współczesny kierowca?Trzeba być po trosze
zawziętym, nie zrażać się porażkami i lubić to co się robi na co dzień.
Życzę dalszych owocnych doświadczeń i przyczepności.
jusia_ak
(2014-12-11 21:00:26)
Dziękuję za miłe słowa i o ile czas pozwoli będę sie starała ciągnąć to dalej :)
Zobacz więcej »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

jusia_ak o sobie

hej z tej strony Justyś i jestem kierowcą autokaru.Praca w czarnym klimacie za to kolorowy humor. Zwariowana i pogodna dziewczyna, cierpliwa do innych kierowców, choć potrafią niekiedy dać w kość,ale co ja będę opowiadać aktywni kierowcy wiedzą o tym najlepiej :)