blog.etransport.pl
Opowieści Sztapla i Negatywu zakrapiane Podkolnikiem
  
Nie czyń drugiemu...
2009-07-02
Wczoraj jadąc osobówką do Warszawy wjechałem na Wisłostradę i szlag mnie trafił! co było? już piszę.
Lewy i środkowy pas zapchany, prawy praktycznie pusty, czyżby jakiś niedzielny kierowca? otóż nie, dwa wyprzedzające się zestawy, jadące ok. 70-72km/h, czy to nie przegięcie?
Nie powinienem może tak pisać gdyż sam prowadzę ciężarówkę, ale ileż to razy słychać na CB radiu:
-panowie, czy ktoś wykupił abonament na lewy pas?
-co za cholera się tam wlecze?
Wisłostrada na odcinku od Pułkowej do tunelu ma trzy pasy, i naprawdę często koledzy z ciężkich przesadzają jadąc środkowym pasem, a mistrzostwo świata wykonał kierowca pojazdu marki STAR (wiem, każdy zarabia na życie) gdy go chciałem wyprzedzić swoim zestawem i odezwałem się przez radio- czy mógłby sie lekko przesunąć na prawy?
padła odpowiedź: - Ja płacę za Autostrady będę jechał jak chce!, zaciskawszy zęby aby sie nie udusić ze śmiechu(autostrady) wyprzedzałem z prawej- trudno. Rozumiałem jeszcze gdy nawierzchnia na prawym była w opłakanym stanie, ale przecież tam wyremontowano praktycznie cały ten odcinek, z estakadą włącznie!
Ale chodzi mi o fakt, że przepisy nawet mówią że jeśli znaki nie pokazują inaczej należy prowadzić pojazd blisko prawej  krawędzi jezdni, czyli jechać prawym pasem a nie środkowym.
Oczywiście mali nie będą wyprzedzać z prawej strony, po pierwsze- nadal w Polsce istnieje przeświadczenie że z prawej nie wolno, po drugie- i może słusznie jest to w pewnym sensie niebezpieczne, gdyż dobrze wiecie  że tam jest martwy punkt lusterka i maleństwo może przez przypadek odwiedzić pobliskie krzaki lub zaiskrzyć się o barierkę.
Tak więc koleżanki i koledzy z transportu ciężkiego, miejcie na uwadze że jadąc środkiem, utrudniacie ruch mniejszym a oni tłocząc się blokują drogę jadącym z tyłu większym, i w ten sposób kółko się zamyka.
Coby było to udokumentowane to przedstawię kilka zdjęć, przepraszam za jakość, ale były robione w biegu telefonem.może wyprzedza?jednak nie, a tam po lewej widać że można jechać lewym.

I żeby nie było że to trafił się jeden, to samo miejsce tylko w drugą stronęi jeszcze raz:Tak więc komentarze pozostawiam Wam.


PS.
jeśli będziecie tak jeździć, to może się zdarzyć, że znajdziecie się na You Tube, tak jak tych dwóch kierowców pudernic - przepraszam, cementowozów :) - filmik trwa 4minuty, więc jechali tak co najmniej 5km, ile jechali? tylko oni wiedzą...

http://www.youtube.com/watch?v=ZXxbKxzcLrY

Dziobaty
Wasze komentarze (18) »
Skomentuj »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.