blog.etransport.pl
CAMIONERO
  
W trybach FB...
2012-06-03
Facebook nie produkuje nic, prócz dziwnych wymiennych szmerów międzyludzkich. W nim wymieniamy się zdjęciami i chwalimy się czymś tam;Moje auto, moja córka, syn i pies rasowy;).Sąsiadka ma dzidziusia, a mnie cały wtorek swędziało ucho...Dlatego tak myślę i zastanawiam się, czy ten międzyludzki szmer w internecie wart jest 100 mld cholernych dolców $$$??? Franek Różanek, sprzedawca butów i pani sprzątaczka mają profil na FB!Mówi się "nie masz profilu na FB-nie istniejesz!"Dzisiaj można wysłać zdjęcie swojego psa do prezydenta RP i skomentować wieczorowy strój jego żony! Jak to możliwe, ze Facebook przez siedem, czy osiem lat zrobił to, co od dziesiątek lat usiłowały robić duże koncerny i prywatni przedsiębiorcy różnych branż? Dzięki sposobie, w jaki Fb działa, to znaczy:wyślij fotkę, napisz coś, kliknij "lubię to"etc...wie, gdzie mieszkasz, wie nawet czym jeździsz, bo obok są zdjęcia w nowym fiacie punto! Wie również, gdzie jeździsz na wakacje i wie, że skoro masz nowe punto, to lepiej zarabiasz.Dlatego zobaczysz na swoim profilu reklamę nowiutkich aut.To takie powolne, lecz natrętne wyciąganie naszych prywatnych danych!Ale przecież nic na siłe bracia i siostry!To ty udostępniasz dane i klikasz co lubisz.Dzisiaj Fb oznacza być cool-być, albo nie być.Nowy pęd i sposób życia jaki dopadł współczesny(cywilizowany świat)może naprawdę zadziwiać i uzależniać.W większości dotyczy to młodych ludzi.Ale zauważyłem, że będąc w trasie tak ponad tydzień, (i gdy nie mam dostępu do neta)to wchodzi we mnie taki "robal ciekawości"co tam słychać?!I już mnie wierci, żeby zajrzeć na FB.A może to podświadomy FB-holizm? Pomimo wszystko da się lubić portale, bo można bezinteresownie podzielić się sobą z ludźmi...Tylko pomyśleć, że Internetowa socjalka, która 7-8 lat temu zaczynała od inwestycji 15 tysięcy dolarów i kolekcji byle fotek stworzyła molocha ogarniającego dziś 800 mln ludzi na sześciu kontynentach.Facebook jest jedną z największych firm świata! Ale sam jestem w tym molochu i kto wie, czy nie utkwiłem w tej machinie do końca jej istnienia?
darjar73
Wasze komentarze (0) »
Skomentuj »

etransport.pl - nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum i autorów publikacji na stronach parking.etransport.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi i publikacje naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

darjar73 o sobie

Jestem kierowcą jak większość obecnych tutaj.Nigdy nie pisałem blogów.Przeczytałem parę na tym portalu i pomyślałem,że przecież też mogę się podzielić moim "kierowniczym" życiem :-) ...czasem.